Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa

Autorzy: Paweł Zaborski, Anna Machacz

Ilustracje: Elżbieta Wituła oraz uczestnicy konkursu „Pokaż mi bajkę”

Clipboard01

DSC_3409 DSC_3410

 

Profilaktikus to Czarodziej o wielkim sercu i światłym umyśle.

Z wielkim kunsztem i wyczuciem rozwiązuje problemy mieszkańców niezwykłych krain, które odwiedza podczas swych magicznych podróży. Dzięki talentom literackim udaje mu się zatrzymać na kartach „Wielkiej Księgi Krain Magicznych” wspomnienia z podróży do Krainy Srebrnej Szarości, Krainy Niebieskiego Lasu czy Diamentowej Krainy. Bohaterami jego przygód stają się nie tylko wróżki i elfy, które znamy z bajek i baśni, ale wiecznie spieszący się Biegonodzy czy Ghundary o smutnym spojrzeniu.

Jak każda bajka, i ta niesie ze sobą wiele ważnych lekcji, które i młodsi i starsi czytelnicy powinni zachować w sercu i kierować się nimi w codziennym życiu. Przekonujemy się jak można pokolorować świat, by stał się on piękniejszy, jak ulotna jest magia, a trwałe są tylko takie wartości jak zaufanie, szacunek, szlachetność, tolerancja, przyjaźń, bo przecież „Nie da się wyczarować przyjaźni, rodzi się ona w sercach, które chcą się porozumieć…”

I wreszcie najważniejsza myśl w bajce dotyczy świata dorosłych, bowiem to od nich zależy szczęście dzieci. Istotne, by uświadomili sobie, iż warto czasem zostawić diamenty, by zobaczyć co jest dla nich prawdziwym szczęściem.

Comments are closed.