Podróże pościelotem

Autorki: Anna Machacz, Magdalena Krzysik

Ilustracje: Alicja Karczmarska-Strzebońska

Jeśli masz ochotę zakupić naszą książeczkę napisz do: anna.machacz@biznesmama.com.pl

2016-05-20 00.39.24

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wy, najważniejsi czytelnicy – Dzieci,

przekazujemy w Wasze ręce książeczkę wyjątkową, która powstała ze spotkania dwóch miłości: do pięknych historii oraz do ruchu.

Przedstawiamy rodzinę Biedronek, która zabierać Was będzie co wieczór, przed snem, w podróże małe i duże, ale zawsze niezwykłe.

By wyruszyć do magicznych miejsc − podmorskiego królestwa, słodkiej krainy, lasu pełnego dźwięków czy państwa Elfów − będziecie potrzebować tylko wyobraźni. Podróżować będziecie niezwykłym środkiem transportu. Nie będzie to ani samolot, ani statek, ani nawet powietrzny balon… Czekają Was bajkowe rejsy pościelotem!  

Dzięki naszej książeczce, ten fantazyjny wehikuł, co wieczór pojawi się na Waszym łóżku lub dywanie, a poruszać go będziecie dzięki oddechowi i prostym ruchom.  Za każdym razem będzie wyglądał inaczej i trzeba go będzie uruchomić i prowadzić − czasem dmuchać w żagle, a kiedy indziej zamachać porośniętymi wodorostami płetwami. Będą momenty trochę szalone, ale też czas na relaks i uspokojenie.  A kiedy już dotrzecie na miejsce, ktoś z rodziny Biedronek, słynącej z wprawnych bajarzy, opowie Wam barwną historię!

„Podróże pościelotem” to pomysł na ruch poprzez bajki. Dzieci siedzą dziś o wiele więcej niż kiedyś: w szkole na lekcjach, odrabiając zadania, czy na koniec dnia przed telewizorem, laptopem lub tabletem. A siedzenie jest tak szkodliwe, że zostało nazwane nowym paleniem. Żeby dziecku prawidłowo rozwinął się system nerwowy, malec musi się turlać, skakać, czyli po prostu poruszać. Ruch jest najlepszą profilaktyką chorób i wad postawy, a do tego poprawia koncentrację, pamięć i humor!

Serdecznie polecamy nasze opowieści do wykorzystania w domu oraz w przedszkolu, w szkole podczas lekcji czy na przerwach. „Podróże pościelotem” nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale dostarczają pomysłów na wspaniałe zabawy ruchowe z dziećmi.

 

Zapraszamy do wspólnej podróży! str 3_

Ciocia Kropka oraz autorki – Ania i Magda

Comments are closed.