O Fundacji

 

Fundacja Biznes Mama to miejsce dla świadomych kobiet, które chcą aktywnie zmieniać swoją sytuację zawodową.

 

O CO W TYM CHODZI?

Wszystkie sfery życia kobiety powinny współgrać. Tylko wtedy czuje w sobie moc, jest skuteczna, dynamiczna i chętna do działania. Kobiecie do szczęścia potrzebne jest także realizowanie się w karierze zawodowej.

Wszystkie działania Fundacji Biznes Mama mają pokazać, że kobieta może być kreatywną, śmiałą i pewną siebie, radzącą sobie ze stresem i świetnie wyglądającą, doskonale zorganizowaną bizneswoman, a przy tym pozostać wspaniałą matką i opiekunką domu.

Słowem – wykorzystać wszystkie swoje atuty, aby osiągać zaplanowane cele i cieszyć się życiem.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Bezrobocie kobiet często bywa następstwem przerwania pracy zawodowej ze względu na pojawienie się życiu kobiety dziecka. Po przeanalizowaniu sytuacji zawodowej matek w 2012 roku zrodziła się inicjatywa Biznes Mama, mająca na celu pomoc kobietom w rozbudowaniu własnej działalności gospodarczej. Na początku Biznes Mama funkcjonowała jako projekt, a od 2015 roku działa jako fundacja wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Od początku swojego istnienia Biznes Mama skupiała się na pomocy kobietom prowadzącym nawet nie mikro- ale wręcz „nanoprzedsiębiorstwa”, ponieważ właśnie takich biznesów kobiecych jest najwięcej i to one potrzebują największego wsparcia.

 

JAK DZIAŁAMY?

Fundacja Biznes Mama przygotowuje obecnie kilka projektów:

  • Made by Biznes Mama – marka towarów i usług najwyższej jakości tworzonych przez przedsiębiorcze mamy.
  • Konsorcja kobiet – łączenie kobiecej siły w różnych obszarach biznesu.
  • Wystaw się! – targi i stoiska dla Biznes Mam czyli zwiększenie efektywności sprzedaży polskich produktów
  • Workshopownia – miejsce spotkań biznesowych i wymiany doświadczeń dla Mam z dziećmi.
  • Mama-Dziecko-Biznes – program zajęć o przedsiębiorczości angażujących na równi mamę i dziecko, których łączy jeden cel – rozwój mikroprzedsiębiorstwa prowadzonego przez rodzica.
  • Spotkania networkingowe – cykliczne, przyjazne, otwarte, dla Biznes Mam i nie tylko.

 

ALE BIZNES MAMA TO TAKŻE:

  • Eventy organizowane w celu promocji Biznes Mam oraz po to, by odwiedzające nas rodziny mogły spędzić wspólnie czas na zabawie.
  • Warsztaty i szkolenia z kompetencji miękkich ale także z umiejętności takich jak sprzedaż czy księgowość w mikroprzedsiębiorstwie.

 

Pomagamy, bo dobrymi praktykami należy się dzielić!

 

 

 

 

Comments are closed.