Wydawnictwo

Nasza Fundacja jest wydawcą książeczek dla dzieci, które mamy nadzieję staną się dla naszych najmłodszych cudowną podróżą do niezwykłych miejsc: Krainy Wyobraźni i Krainy Fantazji.

Wiemy jak bardzo ważne jest czytanie, bowiem jest ono kluczem do wiedzy i choć wiele osób, choć umie czytać, nie czyta, bowiem nawyk czytania musi powstać w dzieciństwie. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą, bowiem uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez agresywne wzorce masowej kultury. Pośpiech i stres, brak czasu dla dziecka, ignorowanie ich potrzeb psychicznych, nadmiar mediów elektronicznych powodują, że coraz więcej dzieci ma problemy emocjonalne i coraz gorzej zna język.

Według Raportu „Stan czytelnictwa w Polsce w 2014 roku” przygotowanego przez Bibliotekę Narodową, prawie 19 milionów Polaków nie miało w ręku książki w roku 2014 a 10 milionów nie ma ani jednej książki w domu. Są to zatrważające dane, ale na są one lepsze niż w latach poprzednich. Z badań wynika, iż coraz więcej współczesnych rodziców ma świadomość, iż czytanie dzieciom sprzyja ich rozwojowi intelektualnemu, emocjonalnemu i społecznemu.

Czytajcie dzieciom!

Comments are closed.